Założone przez dr Ratha Przedsiębiorstwo Zdrowia jest ewenementem na skalę światową: Wszystkie zyski przekazywane są na rzecz powszechnie użytecznej fundacji.

Aktualności

Gazetka Koalicji - Numer 3

Drodzy Konsultanci, przyjaciele Koalicji. W kolejnym, trzecim już numerze naszej koalicyjnej gazetki przedstawimy Państwu relację z naszego pobytu w Polsce, podczas którego odwiedziliśmy kilka szkoleń prowadzonych przez Was. W tym numerze przedstawimy również naszego kolejnego konsultanta, tym razem Paweł Szczerbiński ze Szczecina. Tradycyjnie już przedstawimy również relację doświadczeń p. Ryszarda Kwaśniewskiego, która ma dużo do zawdzięczenia produktom Dr Ratha.

Więcej...

Gazetka Koalicji - Numer 2

Drodzy Konsultanci, Przyjaciele Koalicji w Obronie Zdrowia dr Ratha, w drugim numerze naszej koalicyjnej gazetki znajdziecie informacje na temat znaczenia mikroelementów w prewencji i terapii: „Suplementy diety pomimo zdrowego odżywiania” pióra Alexandry Dąbrowskiej. W tym numerze przybliżymy Wam również postacie Fanny i Józefa Madalińskich, naszych długoletnich konsultantów. Przygotowaliśmy również kolejną relację doświadczeń z Programami Zdrowia Komórkowego, tym razem rak prostaty. Chcielibyśmy również przybliżyć Wam naszą współpracowniczkę Basję Baluszynski.

Więcej...

Koalicja Dr Ratha w Obronie Zdrowia w Brodach Poznańskich

czyli krótka historia spotkania ludzi chcących zmienić świat

Budząca się do życia przyroda, odgłosy krów, ujadanie psów, dookoła jak okiem sięgnąć pola, łąki, nieużytki; jednym słowem wiejska idylla. Miejsce idealne na spotkanie się ludzi, którym przyświeca jeden cel: zdrowie! Kim są ci ludzie? Jaka idea im przyświeca?
Koalicja Zdrowia dr Ratha powstała w Polsce w 2007 r. w odpowiedzi na ogólnoświatowe wezwanie dr Ratha i dr Niedzwiecki - naukowców i działaczy społecznych, twórców nowego spojrzenia na życie i zdrowie, które powinno być powszechnym prawem każdego człowieka.

Więcej...

Warsztaty Koalicji Dr Ratha w Obronie Zdrowia

Wrocław – Warszawa – Łódź
Październik 2011

Na początku października 2011 r. odwiedziłyśmy kolejno trzy miasta: Wrocław, Warszawę i Łódź, gdzie spotkałyśmy się z aktywnymi Konsultantami naszej organizacji. Celem warsztatów było uporządkowanie naszej wiedzy na temat działalności Koalicji, systemu wynagrodzeń i różnorodnych możliwości zaangażowania. Głównym punktem prezentacji i dyskusji były jednak zagadnienia dotyczące produktów – Programów Zdrowia Komórkowego Dr Ratha i roli Koalicji w lokalnych społecznościach. Chyba przyznają Państwo rację, że dzięki naszej pracy informacyjnej wzrasta poziom wiedzy społeczeństwa polskiego na temat naturalnych sposobów ochrony zdrowia i walki z systemem promującym choroby. To również my oferujemy realne możliwości kontroli współczesnych chorób chronicznych, dzięki niepodważalnym badaniom naszego Instytutu Naukowego.

Więcej...

Osiągnięcia medycyny komórkowej w dziedzinie raka trafiają do Chin

Na zaproszenie organizatorów 2-go Światowego Kongresu Raka, który odbył się w Pekinie, w Chinach, 23 - 25 czerwca 2009 roku, Dr Aleksandra Niedzwiecki, Dyrektor Instytutu Naukowego Dr Ratha, wystąpiła jako główny prelegent otwierając sesję naukową na temat „Raka skóry”. Jej prezentacja zatytułowana „Unikalna kompozycja mikroelementów w kontroli metastazy i innych kluczowych mechanizmów raka” była podsumowaniem głównych osiągnięć badań Instytutu na temat naturalnej kontroli tej choroby, jak również ukazaniem nowej perspektywy skutecznej kontroli chorób nowotworowych.

Więcej...

Bieżące wiadomości:

W dniach 4 i 5 kwietnia 2009 r. w Roldux, w Holandii odbyło się „I Międzynarodowe Spotkanie Koalicji Dr Ratha w Obronie Zdrowia”. W spotkaniu uczestniczyło ponad 150 aktywistów, którzy przyjechali na tą konferencję z 16 krajów europejskich (w tym ponad dziesięć osób z Polski), jak również z USA.

Więcej...

Dr Aleksandra Niedzwiecki
„Droga do nowoczesnej kontroli i eliminacji chorób we współpracy z rolnictwem”

Wiek XXI otworzył drogę do stosowania nowych technologii i kierunków badań w dziedzinie zdrowia oraz produkcji żywności współdziałającej ze środowiskiem naturalnym. Współczesna medycyna oferuje nam coraz to nowe leki, które pozwalają obniżyć poziom cukru we krwi, ciśnienie czy też inne symptomy chorób, natomiast muszą one być przyjmowane przez całe życie przyczyniając się do rozwoju coraz to nowych komplikacji zdrowotnych i chorób. Działania niepożądane leków (wykluczając z tego błędy medyczne!) osiągnęły poziom epidemiczny będąc czwartą, kolejną przyczyna śmierci. Wprowadzony przez Dr Ratha kierunek o nazwie medycyna komórkowa to przewrót w dziedzinie zdrowia, pozwala wyjaśnić wiele chorób jak np. rak, osteoporoza itp. Otwiera drogę ich naturalnej kontroli bez ryzyka działań niepożądanych.

Więcej przeczytasz pod www.solidarnoscri.pl
Miesięcznik „Nasza Ziemia” luty 2009

Dr Aleksandra Niedzwiecki
„Rolnictwo i fitobiologia to fundament nowoczesnej medycyny”

Wiele wieków temu, jeszcze przed rozpoczęciem ery nowożytnej, Hipokrates nauczał, że żywność jest medycyną i medycyna to żywność. Ta podstawowa, naturalna prawda jest systematycznie ignorowana szczególnie w XX wieku, wraz z rozwojem medycyny farmaceutycznej i monopolizacji naszego zdrowia przez leczenie oparte na związkach chemicznych. Francuzi są dumni ze swoich upraw winogron i wina, które to ze względu na dużą zawartość polifenoli ma wiele wartości dla zdrowia, a szczególnie w zwiększeniu protekcji przeciwko chorobom serca. Jest najwyższy czas, by polskie rolnictwo uświadomiło sobie, że siedzi na przysłowiowej żyle złota.

Więcej przeczytasz pod www.solidarnoscri.pl
Miesięcznik „Nasza Ziemia” grudzień 2008

Wywiad z Dr Niedzwiecki w polskim radiu – Radio Dla Ciebie – na temat Medycyny Komórkowej z dnia 29.05.08

Więcej...

Twoje dziecko ma gorączkę: Co jest ważne, leczenie czy żywienie

Jeżeli dziecko ma gorączkę, większość z nas natychmiast sięga po Tylenol®, Motrin®, aspirynę albo inne lekarstwo dostępne w każdej aptece. Oczywiście chętniej wybieramy tabletki do ssania lub syrop smakowy przeznaczony specjalnie dla dzieci. Czy tak właśnie należy robić? Czy te lekarstwa naprawdę są korzystne i bezpieczne dla twojego dziecka?

Więcej... (PDF, 244 kB)

Rozpoznać znak czasu!

Znane czasopismo poświęcone badaniom nad rakiem prosi dr Ratha o ekspertyzę – i ostatecznie się wycofuje…

Stoimy przed przełomem w medycynie – czeka nas odwrót od medycyny działającej w interesie przemysłu farmaceutycznego i inwestycyjnego w kierunku medycyny dla ludzi: ten cel określa naszą pracę w Koalicji Dr Ratha w Obronie Zdrowia i staje się możliwy dzięki odkryciom naukowym dr Ratha.

Więcej...

Masz gojące się rany, jesteś po operacji?… Nie zapomnij o witaminie C!

Możemy uniknąć wielu nieprzyjemnych zniekształceń tkanki bliznowatej, czy przypadków przedłużającej się i skomplikowanej regeneracji po zabiegach chirurgicznych dzięki tak prostemu rozwiązaniu, jakim jest przyjmowanie odpowiednich witamin. Wiemy o tym nie od dziś. Już w roku 1937 chirurdzy z Akademii Medycznej w Harvardzie zwrócili uwagę na znaczenie witaminy C dla procesu gojenia się ran u pacjentów poddanych operacji chirurgicznej [1]. Lekarze ci zaobserwowali, że "samorzutne załamanie się procesu gojenia ran przy braku infekcji występuje u pacjentów wyniszczonych rakiem, pacjentów osłabionych i młodych, a zwłaszcza u pacjentów z upośledzoną funkcją układu trawiennego." Ich zalecenia dotyczące stosowania witaminy C były oparte na obserwacji, że gojenie się ran jest upośledzone przy niskim poziomie witaminy C i że poziom tej witaminy u ich pacjentów był właśnie niski.

Więcej... (PDF, 146 kB)

Rola Suplementów Diety w Niewydolności Serca i Arytmii

Niewydolność serca to stopniowo pogarszające się schorzenie, któremu towarzyszą obrzęki, osłabienie, poty oraz trudności w wykonywaniu najprostszych czynności. Dotyka ono osób w każdym wieku, często jako konsekwencja choroby niedokrwiennej serca lub nadciśnienia. U wielu pacjentów cierpiących na niewydolność serca rozwija się zaburzenie rytmu serca (arytmia). Jest to stan, który w bardziej zaawansowanej formie powoduje u pacjenta ciagły strach przed następnym epizodem i wiąże się z ryzykiem nagłego zgonu.

Więcej... (PDF, 158 kB)

Metaanaliza potwierdza korzyści dla serca wynikające z suplementacji witaminy C

02-cze-2008 – z nowej metaanalizy wynika, że codzienna suplementacja witaminy C może obniżyć poziom cholesterolu LDL (szkodliwego) o pięć procent, a następnie zredukować czynniki ryzyka związane z chorobami układu sercowo-naczyniowego. Zgodnie z metaanalizą 13 randomizowanych, badań klinicznych opublikowanych w czasopiśmie Journal of Chiropractic Medicine, dawki wynoszące co najmniej 500 miligramów na dobę były konieczne, aby wywołać ten efekt, któremu towarzyszyło obniżenie poziomu trójglicerydów o 8,8 procent.

Więcej... (PDF, 154 kB)

Sama Witamina C Pomaga Obniżyć Cholesterol, ale Dopiero Jej Synergia z Innymi Mikroelementami Otwiera Możliwość Efektywnej Ochrony przed Atakiem Serca

Praca naukowa opublikowana w czerwcu 2008 roku w czasopiśmie Journal of Chiropractic Medicine potwierdziła, że witamina C jest skuteczna w kontrolowaniu stężenia cholesterolu we krwi. Rola witaminy C w metabolizmie cholesterolu była znana od dłuższego czasu, jednak dzięki odkryciom dr Ratha i badaniom prowadzonych w jego Instytucie, lepiej zrozumieliśmy w jaki sposób niedobór witaminy C w synergii z innymi specyficznymi mikroelementami prowadzi do rozwoju chorób serca oraz jak możemy zastosować tę wiedzę dla ochrony naszego zdrowia.

Więcej... (PDF, 170 kB)

Dlaczego nie dziwi nas, że leki obniżające poziom cholesterolu nie zmniejszają miażdżycy i ryzyka ataków serca i udarów mózgu!
Dr Rath miał rację!!!

Setki milionów ludzi na całym świecie (okolo 100 milionów w USA) po raz kolejny naraziły swoje zdrowie i życie za cenę zwiększania zysków dla  producentów leków!

Więcej... (PDF, 100 kB)

Czy witaminy są zabójcze i dla kogo?

Wiele osób może być zaskoczonych ostatnią nagonką skierowaną przeciwko suplementacji witaminami w telewizji, czy też na polskich stronach internetowych (np. TVN24.pl , onet.pl, „Wiadomości” TVP1). Dlaczego po ponad roku od opublikowania badania grupy naukowców z Serbii, Danii i Włoch (JAMA , 28 Luty 2007) właśnie dzisiaj media odwołują się do wyników tych badań pod dramatycznymi tytułami: „Zabójcze witaminy..”, czy „Naukowcy: witaminy mogą skracać życie”?

Więcej...