Założone przez dr Ratha Przedsiębiorstwo Zdrowia jest ewenementem na skalę światową: Wszystkie zyski przekazywane są na rzecz powszechnie użytecznej fundacji.

Co w trawie piszczy
- czyli z życia Koalicji słów kilka…

Drodzy Konsultanci, Przyjaciele Koalicji w Obronie Zdrowia dr Ratha, w drugim numerze naszej koalicyjnej gazetki znajdziecie informacje na temat znaczenia mikroelementów w prewencji i terapii: „Suplementy diety pomimo zdrowego odżywiania” pióra

Alexandry Dąbrowskiej. W tym numerze przybliżymy Wam również postacie Fanny i Józefa Madalińskich, naszych długoletnich konsultantów. Przygotowaliśmy również kolejną relację doświadczeń z Programami Zdrowia Komórkowego, tym razem rak prostaty. Chcielibyśmy również przybliżyć Wam naszą współpracowniczkę Basję Baluszynski.

 

Znaczenie mikroelementów w prewencji i terapii: suplementy diety pomimo zdrowego odżywiania?

Jedzenie i picie są niezbędne do życia – to wie każdy z nas. Jednak często zadajemy sobie pytanie: co jest zdrowe, a co nie? Czego powinniśmy unikać? Jak duży wpływ na powstawanie chorób ma żywienie?

Niepodważalne jest, iż zdrowy styl życia, którego część stanowi pełnowartościowe pożywienie składające się w główniej mierze z owoców i warzyw, wywiera znaczący wpływ na redukcję zachorowalności, jak i likwidację chorób. Decydujące znaczenie mają mikroskładniki odżywcze, czyli witaminy, minerały, pierwiastki śladowe, jak również aktywne substancje roślinne.

Epidemia raka i pożywienie bogate w mikroskładniki odżywcze

Około 30 % zachorowań na nowotwory możemy przyczynowo przyporządkować indywidualnemu, niezdrowemu żywieniu. Badania wskazują, iż niska konsumpcja warzyw i owoców podwyższa dwukrotnie ryzyko choroby nowotworowej, w porównaniu z osobami spożywającymi wysoki procent pokarmu roślinnego. Wobec faktu rosnącej epidemii raka skoncentrowanie się na tym obszarze jest bardzo ważne. Światowa Organizacja Zdrowia prognozuje na rok 2020 ok. 20 milionów nowych przypadków raka w skali globalnej i około 10 milionów zgonów. WHO liczy się z podwojeniem tych liczb, co 20 lat, czyli co drugi mężczyzna i co trzecia kobieta w krajach uprzemysłowionych zachoruje na raka. Najbardziej przerażający jest jednak fakt, iż przemysł farmaceutyczny od dziesięcioleci nie jest w stanie zapanować nad tą epidemią. Wraz ze swoją terapią komórkowych trucizn osiąga wręcz coś zupełnie przeciwnego: jeszcze więcej chorych, jeszcze więcej zgonów, ale jednocześnie więcej sprzedanych leków i tym samym rosnących profitów.

Czynniki wpływające na utrzymanie i zapotrzebowanie na mikroskładniki odżywcze

Zasadą zdrowego odżywiania jest nie tylko dostarczanie energii, ale również spo-żywanie takich pokarmów, które zawierają wiele mikroskładników odżywczych hamujących choroby – czyli spożywanie pokarmów roślinnych. Oprócz witamin, substancji mineralnych, aminokwasów, zdrowych tłuszczów (Omega 3), rośliny - w wyniku trwającej miliony lat ewolucji - rozwinęły kompleksowe mechanizmy ochronne w oparciu o tzw. wtórne substancje roślinne (Phytobiologicals). Te jedyne w swoim rodzaju substancje służą m.in. do ochrony przed różnorodnymi zagrożeniami ze strony bakterii, owadów, grzybów, czy przed intensywnym promie-niowaniem słonecznym. Są one również w stanie zreperować powstałe szkody. Człowiek w przebiegu swojego długiego rozwoju nauczył się pożytkować te wspomagające zdrowie substancje.

Dla skutecznej prewencji i terapii znaczące role odgrywają różnorodne czynniki zarówno środowiskowe (np. zanieczyszczenia, smog elektryczny itd.), własne (odżywianie, relaks itd.), jak również takie, na które nie mamy wpływu. Dlatego niezbędne zapotrzebowanie na zespół mikroskładników odżywczych jest zależne nie tylko od określonego obciążenia organizmu, ale również znacznie wyższe, niż w warunkach „normalnych”. Pokrycie takiego zapotrzebowanie tylko z dziennego pożywienia jest prawie niemożliwe, dlatego odpowiednia suplementacja staje się koniecznością.

Prewencja i terapia przez mikroskładniki odżywcze

Naukowo potwierdzone naturalne terapie zdrowotne wnoszą znaczący wkład w prawdziwą profilaktykę zdrowia i leczenie przyczynowe. Tworzą one niezaprzeczalnie podstawowy element nowoczesnej opieki zdrowotnej. Badania nad substancjami naturalnymi pokazują, iż składniki naszego pożywienia są w stanie z jednej strony zapobiec przyczynom chorób (prewencyjnie), z drugiej zaś strony w przypadku już występującej choroby – wpływają skutecznie na jej przebieg, wspomagają organizm w odzyskaniu równowagi metabolicznej, jak również aktywują własny system obronny (terapia). Co więcej – bez toksycznych działań ubocznych. Dodatkowo nie są potrzebne duże dawki poszczególnych składników, lecz optymalnie uzupełniająca się synergia. Tylko w ten sposób możemy w bezpieczny i naturalny sposób efektywnie zapobiegać chorobom.

 

Koalicjanci Koalicji Dr Ratha w Obronie Zdrowia

Fanny Madalińska

Jest Peruwianką mieszkającą od wielu lat w Polsce - posiada polskie obywatelstwo. Prowadzi własną firmę. Ze swojego kraju wyniosła zainteresowanie wszelkimi metodami naturalnymi zarówno w żywieniu jak i w opiece nad zdrowiem. Jej dewizą życiową jest, aby postępować zawsze zgodnie z prawami natury.

Co Panią popchnęło do pracy na rzecz Koalicji?

Przeczytałam w Internecie artykuł „Nieżywi lekarze nie kłamią” i trafiłam na ABC Medycyny Komórkowej. Powodem poszukiwania była choroba sercowa męża, oraz świadomość potrzeby suplementacji. Informacje tam zawarte zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Postanowiłam propagować tą wiedzę więc od razu rozesłałam ten kurs do znajomych, rodziny i przyjaciół.

Jak długo jest Pani w Koalicji i jak się Pani w niej znalazła?

W 2006 roku napisałam do Fundacji do Heerlen pytanie czy posiadają suplementy i czy mogą pomóc, ponieważ chcę zapoczątkować wykłady w kilku miastach w Polsce w Czechach i na Słowacji. I tak się stało. W 2007 roku byliśmy z mężem i z zaproszonymi przez nas osobami w Heerlen na międzynarodowej konferencji gdzie osobiście poznaliśmy dr Ratha i dr Niedzwiecki co dodatkowo umocniło nasze postanowienie.

Jak znajduje Pani osoby zainteresowane medycyną komórkową?

Razem z mężem prowadzimy cykliczne wykłady w różnych miastach, oraz spotkania indywidualne i w małych grupach. Docieramy z informacjami do przyjaciół i znajomych oraz do różnych organizacji. Korzystamy z poleceń.

Jak przekonuje Pani ludzi do naszych produktów?

Uświadamiamy, że nasza żywność jest uboga w substancje odżywcze, i że niedobory są powodem wielu problemów zdrowotnych. Dlatego konieczna jest suplementacja. Programy Zdrowia Dr Ratha mają wyjątkową synergię jak w przyrodzie oraz jakość. Dodatkowo wspieramy Fundację non profit, dzięki której jest prowadzona działalność badawcza i edukacyjna.

Śmieszne sytuacje w Pani pracy konsultanckiej?

Często do mojego męża po wykładzie mówią Panie Doktorze i musimy to wyjaśniać że nie jesteśmy doktorami.

Co poradziłaby Pani Konsultantom-Nowicjuszom?

Aby często wracali do kursu podstawowego oraz kursu II stopnia. Aby często odwiedzali strony koalicji i instytutu. Poleciłabym lekturę książki Dr Roberta O. Younga „Cud Równowagi pH”, oraz książkę Teruo Higa „Rewolucja w ochronie naszej planety”.

Pani plany na przyszłość związane z Koalicją?

Chcę się profesjonalnie rozwijać, aby pomóc jak największej ilości osób odzyskać i utrzymać zdrowie oraz docierać do wielu organizacji zmieniając świadomość ludzi. Wiążę swoją przyszłość na wiele lat z Fundacją, ponieważ ta działalność edukacyjna jest równocześnie moją misją.

 

Józef Madaliński

Absolwent SGGW- Akademii Rolniczej w Warszawie - wydział Ogrodniczy. W czasie studiów zorganizował studencką wyprawę naukową do 5 krajów Ameryki Południowej gdzie poznał swoją przyszłą żonę. Po studiach wraz z żoną prowadził przez wiele lat duże gospodarstwo szklarniowe. Obecnie, wraz z żoną pasjonują się naturalnymi metodami utrzymania zdrowia. Traktują to jako swoją profesję.

Co Pana popchnęło do pracy na rzecz Koalicji?

W czasie mojej pracy w ogrodnictwie miałem duży kontakt z opryskami środkami ochrony roślin. Często chorowałem, miałem niski poziom odporności. Mając 45 lat pojawiły się u mnie problemy z sercem. Miałem wykonaną angioplastykę naczyń wieńcowych. Większość leków odstawiłem ze względu na skutki uboczne. Wraz z żoną poszukiwaliśmy alternatywnych metod leczenia.

Jak długo jest Pan w Koalicji i jak się Pan w niej znalazł?

W roku 2006 moja żona w Internecie znalazła Kurs Podstawowy Medycyny Komórkowej, który nas bardzo zainteresował. Uznaliśmy że koniecznie musimy wesprzeć Fundację w rozpropagowaniu tych informacji. Rozpoczęliśmy korespondencję, zaprosiliśmy przedstawiciela Fundacji do Polski Czech i Słowacji gdzie w kilku miastach zorganizowaliśmy prezentacje kursu podstawowego.

Jak znajduje Pan osoby zainteresowane medycyną komórkową?

Organizujemy wykłady na temat Medycyny Komórkowej, propagujemy te informacje wśród znajomych i przyjaciół którzy polecają nam dalsze osoby zainteresowane zdrowiem. Wykorzystujemy różne materiały edukacyjne przygotowane przez fundację oraz naszą stronę internetową: www.edukacja-zdrowia.com

Jak przekonuje Pan ludzi do produktów dr Ratha?

Pokazujemy wyjątkowość produktów opartych o naukowe badania prowadzone w Instytucie Dr Ratha. Programy są opracowane na bazie naturalnych substancji, z zachowaniem specyficznej synergii. Preparaty o najwyższych standardach jakościowych bez dodatków syntetycznych.

Co ułatwiłoby Pana pracę konsultancką?

Warsztaty z Dr Niedzwiecką i Kristą Rath i wymiana doświadczeń między konsultantami. Studium trudnych przypadków. Więcej przyjazdów do Polski Dr Ratha i dr Niedzwieckiej. Animowane filmiki dotyczące różnych chorób. Więcej badań i informacji dotyczących eliminacji pasożytów, zachowania równowagi pH.

Śmieszne sytuacje w Pana pracy konsultanckiej?

Po wykładach czasami zwracają się do mnie Panie Doktorze.

Co poradziłby Pan Konsultantom-Nowicjuszom?

Aby często konsultowali się ze swoimi doświadczonymi wprowadzającymi. Aby dokładnie analizowali materiały drukowane przygotowane przez koalicję i te zamieszczone na stronach www koalicji i Instytutu Naukowego.

Pana plany na przyszłość związane z medycyną komórkową?

Większe wykorzystanie Internetu, otwarcie kilku nowych ośrodków edukacji w oparciu o różne organizacje.

Już w następnym wydaniu przedstawimy Państwu naszego Konsultanta p. Pawła Szczerbińskiego.

Zachęcamy do przesyłania na krzysztof.pilich@rath-programs.com Państwa historii związanych z Medycyną Komórkową.

Relacje Koalicjantów

 

Komórki nowotworowe gruczołu prostaty

W kwietniu 2012 r., aby wyeliminować ryzyko nowotworu prostaty poddałem się biopsji. Nadmieniam, że poziom antygenu PSA w tym czasie wynosił ok. 7,9. Natomiast sam problem z jego wzrostem miałem już 5 lat.

Wyniki biopsji wykazały wystąpienie komórek nowotworowych w prostacie, bez tendencji do rozprzestrzeniania. W rodzinie nie znam przypadku występowania chorób nowotworowych. W związku z wynikami, które wskazywały na I stadium choroby, założyłem, że mam 3-6 miesięcy na likwidację tego problemu.

Postanowiłem poszukać niekonwencjonalnych metod leczenia.

Prowadzący lekarz zaproponował całkowite usunięcie gruczołu prostaty w sierpniu 2012 r., uznając to rozwiązanie jako najbardziej odpowiednie dla mojego przypadku.

Zmieniłem dietę. Przed planowaną prostektomią gruczołu krokowego ponownie wykonałem oznaczenie poziomu PSA. Okazało się, że spadł o 2 jednostki i wykazywał tendencję spadkową. W związku z tym lekarz zlecił rezygnację z operacji i obserwację zmian poziomu antygenu, co było dla mnie wielką ulgą.

W tym okresie, tj. od sierpnia do początku listopada, poziom PSA utrzymywał się na mniej więcej tym samym poziomie. W październiku usłyszałem o konferencji Dr Ratha w Szczecinie „Świat bez raka”. Terapia tam opisana doskonale wpisała się w moje zmagania z problemem.

Od połowy listopada 2012 r. zacząłem realizować odpowiedni dla mnie program zdrowia komórkowego.

Na początku grudnia ponownie oznaczyłem poziom PSA i przeżyłem szok!!! Wynik był dwukrotnie wyższy niż wcześniej. Po rozmowie z konsultantem , po zaprezentowaniu podobnych przypadków wśród innych osób mój niepokój mocno zelżał.

Zachowując ostrożność odbyłem konsultację z lekarzem prowadzącym, który ponownie zalecił usunięcie gruczołu, możliwie jak najszybciej, nie będąc przekonanym, że może być inny niż medyczny sposób dla zatrzymania wzrostu lub likwidacji komórek nowotworowych. Zaniepokojony wykonałem także zalecone badanie scyntygrafii układu kostnego – na szczęście wynik był negatywny.

W związku z odległym 3 miesięcznym terminem operacji znowu zyskałem na czasie , co mogło dla mnie oznaczać dla mnie zmiany na lepsze albo na gorsze. Oczywiście rzetelnie zażywałem suplementy Dr Ratha licząc na dalszą poprawę zdrowia. Kolejne badania poziomu biopsji w styczniu i w marcu 2012 r. pokazywały tendencję spadkową antygenu.

Przed zaplanowaną operacją, za poradą żony, wykonałem badanie rezonansem magnetycznym. Wyniki miały być ostatecznym czynnikiem decydującym o podjęciu lub odrzuceniu operacji. Bingo!!!

Mając wyniki, które nie wykazywały procesu NLP oraz zaburzeń dyfuzji w obrębie gruczołu krokowego. Po konsultacji z innym lekarzem na własne życzenie zrezygnowałem z usunięcia gruczołu.

Wyniki rezonansu , a także poziom PSA potwierdziły skuteczne i dobroczynne efekty działania Programów Zdrowia Komórkowego Dr Ratha.

Chciałbym także nadmienić, że przez ostatnie 6 miesięcy fizyczne i psychiczne samopoczucie pozytywnie się odmieniło. Przestałem odczuwać stany organizmu, które wcześniej kojarzyły mi się z chorobą.

Ostatnie badania PSA z lipca 2013 r. także wpisują się w tendencję spadkową.

Jan R. lat 58

 

Pracownicy Dr. Rath Health Programs

Basja Baluszynski

Basja Baluszynski jest Holenderką polskiego pochodzenia. Jej rodzice pozostali w Holandii po zawirowaniach II wojny światowej. Basja mieszka w Heerlen, zawsze uśmiechnięta

Swoją przygodę z Dr Rathem zaczęła Basja w 2006 r. początkowo w dziale księgowości. Po krótkim czasie okazało się, że Basja oprócz zdolności rachunkowych potrafi mówić po polsku, co na holenderskim rynku pracy jest nieocenionym atutem. I choć jak Basja sama mówi, że jej polski nie jest idealny, to zawsze potrafi załatwić sprawy z klientami dzwoniącymi do nas z przeróżnymi sprawami. Początkowo Basja odbierała polskie telefony pracując dalej w dziale księgowości firmy. Sytuacja zmieniła się początku 2011 r. kiedy to kierownictwo zadecydowało, że jej znajomość języka polskiego, będzie bardziej przydatna w dziale Obsługi Klienta I tak trafiła Basja do polskojęzycznego Centrum Obsługi Klienta.

Basja oprócz obsługi polskojęzycznych klientów zajmuje się również klientami holendersko-, niemiecko- i angielskojęzycznymi. W firmie ceniona jest za swój ścisły, logiczny umysł. Jeśli ktoś ma pytania związane z prowizjami to właśnie u Basji jest pod właściwym adresem. Nikt nie odpowie na te pytania lepiej niż ona. Nasi współpracownicy obsługujący inne kraje europejskie są częstymi gośćmi przy jej biurku. Wszyscy doskonale wiedzą, że jeśli jest jakiś problem z prowizją to Basja na pewno pomoże.

W październiku bieżącego roku Basja odchodzi na zasłużoną emeryturę. Za jej wkład i pracę przy rozwoju Koalicji w Polsce serdecznie jej dziękujemy, życząc wszystkiego dobrego.

 

Dlaczego zwierzęta nie dostają zawałów serca ... tylko my ludzie

Polecamy tą książkę dla wszystkich osób, które chciałyby poznać podstawy medycyny komórkowej. Niniejsza pozycja w sposób łatwy i przystępny opisuje przełomowe odkrycie Dr Ratha. Niniejsza książka dokumentuje pionierskie odkrycia medyczne, eliminujące zawały serca, udary mózgu, nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca, arytmię oraz inne choroby cywilizacyjne. Dr med. Matthias Rath, znany na arenie międzynarodowej naukowiec i lekarz, dokonał przełomu w badaniach komórkowych nad witaminami. Przełom ten pozwala uratować miliony istnień ludzkich i pokonać największego, współczesnego wroga - śmierć z powodu chorób serca. Niniejsza książka: dokumentuje naukowe podstawy przełomu, którego dr Rath dokonał w interesie całej ludzkości. Tym samym staje się on głosem sumienia ludzkości. Przedstawia również sposób na stworzenie nowego, efektywnego systemu ochrony zdrowia. Nadszedł czas nowego systemu opieki zdrowotnej, który ma służyć ludziom, a nie akcjonariuszom koncernów farmaceutycznych.

 

Cena: 6,25 €

Sposoby zamówienia książki:
Dr. Rath Education Services B. V.
Postbus 656
NL-6400 AR Heerlen
Tel.: 0031 457 111 116
Fax: 0031 457 111 119
E-Mail: info@rath-eduserv.com